Кошик порожній

Насоси та помпи для води


Як купити якісний електронасос або мотопомпу

На дачі, в заміському будинку або на городі щодня є потреба у водопостачанні. Але не завжди є можливість приєднатись до загальної мережі, адже у віддалених від населених пунктів місцях важко підключитись до водопостачання. Та й бувають обставини, коли навпаки є надлишок води і її потрібно відкачувати. Тоді на допомогу приходять насоси, які ще називають помпи. Вони дадуть можливість виконувати різноманітні завдання: від перекачування рідин до підвищення тиску в трубопроводі.

Види насосів

За потужністю їх можна поділити на побутові і промислові насоси. За назвою вже зрозуміло, де застосовуються ці апарати.

Особливість першого виду в тому, що його моделі малопотужні, дуже прості в користуванні і займають небагато місця. Такі насоси не забезпечать Вам довгої і безперервної роботи, але їх цілком вистачить для виконання нескладних завдань. Побутові насоси бувають таких типів: колодязні, фекальні, свердловинні, для поливу городу, для водойм або брудної води.

Промислові насоси в основному розраховані на роботу з нафтопродуктами, хімічними рідинами і речовинами. Зрозуміло, що вони громіздкі і важкі, адже мають велику потужність і можуть працювати тривалий час.

Також насоси ділять ще на дві великі групи за типом живлення. Це електронасоси і мотопомпи.

Перші працюють завдяки електриці. Її джерелом може бути мережа (звичайна розетка) або акумулятор. Такі апарати набагато екологічніші, тихіші та простіші в експлуатації, але прив'язані до джерела живлення. Також у них менша потужність, ніж в мотопомп. Але саме їх сьогодні найбільша кількість на ринку.

Мотопомпи оснащені двигуном внутрішнього згорання, який працює на бензині або дизелі. Найчастіше їх купують, коли для роботи немає можливості підключитись до електрики. Адже ці моделі дуже мобільні і з незалежним джерелом живлення. Основні недоліки мотопомп в тому, що вони шумні і забруднюють довкілля, а достоїнства - великий моторесурс і висока потужність.

За типом насоси розділяють на поверхневі і занурювальні. Перші розміщують біля води, а не в ній. Їх часто використовують для перекачування рідин, а також для того, щоб збільшити тиск в мережі водопостачання. Максимальна глибина, з якої вони можуть викачати воду, складає всього 10 м. Але для більшості робіт цього вистачає. Занурювальні насоси діють безпосередньо в джерелі рідини. Їх застосовують, коли потрібно працювати на великій глибині. І до речі, максимальний показник цієї величини може досягати до 60 м!

Як обрати ідеальний насос

Ідеальний - це звичайно поняття відносне. Але саме це ми і маємо на увазі. Тому що для кожного виду робіт і можливостей покупця потрібно підбирати свій інструмент. Саме у цьому наш інтернет-магазин I-WEST і допоможе своїм покупцям. Зараз ми детально розповімо, на які характеристики потрібно звертати увагу при покупці насоса.

По-перше, не усі апарати можуть працювати з однаковими рідинами. Є насоси окремо для чистої і брудної води. Перші можуть перекачувати стічні води з домашнього водопроводу або побутової техніки, застосовуватись для поливу ділянок або відкачувати воду із затоплених приміщень. Другим під силу працювати з різними великими забрудненнями у воді (навіть з камінням). Максимальний розмір цих часток залежить від діаметру вхідної труби. У деяких моделях навіть встановлюють подрібнювачі.

Важливою характеристикою є також споживана потужність. Саме від неї і залежить продуктивність насоса. Найчастіше побутові моделі мають показник не більше ніж 300 Вт. Тиск води також має значення, він обчислюється у висоті водяного стовпа і може досягати до 75 м.

Існує також багато додаткових функцій і пристосувань, якими удосконалюють сучасні насоси і помпи. Серед них захист від перегрівання, функція плавного пуску, автоматична зупинка роботи. Також насоси комплектують гідроакумуляторами (резервуари для води) і вже вищезгаданими подрібнювачами для великих часток.

Також Вам потрібно визначитись з механізмом насоса. Вони бувають трьох видів: вихрові, вібраційні і відцентрові. Моделі першого типу працюють виключно з чистою водою, вони дуже шумні, але малогабаритні і дешеві. Вібраційним моделям навпаки не страшні різні забруднення, вони такі ж компактні і економічні як і попередні моделі, але у них все-таки є недолік - маленька робоча глибина, максимум 3 м. Відцентрові насоси найчастіше використовують для роботи на відритих водоймах. У них немає високих запитів до чистоти води, але вони більші в розмірах і коштують дорожче за попередні види.

Поради для використання

Перед початком роботи з електронасосом або мотопомпою уважно прочитайте інструкцію товару. Адже кожен апарат має свої особливості і правила застосування. Але запам'ятаєте також основні заходи, які застосовують для усіх апаратів. По-перше, завжди стежте за цілісністю і справністю апарату, щоб його шланги не загиналися. По-друге, акуратно працюйте з мотопомпами. Якщо ввімкнули їх в приміщенні, то обов'язково в добре провітрюваному. Також не вмикайте їх недалеко від джерела вогню. По-третє, добре закріпіть насос і стежте за його роботою.

Купити якісний електронасос або мотопомпу Ви завжди зможете в нашому магазині I-WEST. Ми гарантуємо хорошу якість світових виробників. Також даруємо безкоштовну доставку при покупці від 1000 грн. А якщо Вам важко визначитись із моделлю насоса, то завжди можна звернутися до наших експертів.