Кошик порожній

Свердлильні верстати


Свердлильний верстат - кращий подарунок Вашої майстерні!

Свердлильні верстати – металорізальні апарати, призначені для свердління глухих і наскрізних отворів, розсвердлювання, розточування і створення різьблень. Основними формотворними рухами при свердлильних операціях є обертальний рух і рух подачі шпинделя верстата. Кінематичні ланцюги, які здійснюють ці рухи, мають самостійні органи настройки, за допомогою яких встановлюється необхідна частота обертання інструменту і його подача.

Свердлильні верстати діляться на вертикально-свердлильні настільні і колонні, ковальсько-пресові, для глибокого свердління, центрувальні і багатошпиндельні.

Якщо Ви столяр, слюсар або власник майстерні, то напевно знаєте про такий інструмент, як свердлильний верстат. З його допомогою з легкістю можна робити отвори різних діаметрів в матеріалах. При цьому вони будуть максимально точними, чого не зробиш, працюючи звичайним дрилем. Також такі верстати особливі тим, що можуть просвердлювати дуже маленькі отвори, діаметром 0,5 міліметрів. Звичайно, на це здатні не всі моделі, тому варто підбирати апарат по своїх потребах. Адже існують верстати, які призначені для робіт різної складності та потужності. Тому дуже важливо вміти правильно вибрати відповідний для себе інструмент.

Як обрати інструмент

По-перше, визначтесь із тим, для яких завдань Вам потрібен апарат. Адже розрізняють різні режими експлуатації приладів. Перший - це тривалий, він підходить для великих підприємств, коли верстат повинен весь час бути ввімкненим. Такі інструменти завжди мають високу потужність, та й коштують вони набагато дорожче. Їх варто купувати тільки якщо Вам потрібно виконувати щодня безліч безперервної роботи. А для своєї майстерні краще все-таки підібрати побутову модель, яка працює в короткочасному режимі. Тобто її потрібно вимикати приблизно кожні 20-25 хвилин свердління, щоб апарат охолов.

Потужність першого виду апаратів почитається від 0,6 кВт, а в побутових моделях навпаки, не буває вище цього показника. Високі показники професійних верстатів дозволяють їм робити отвори більше 15 мм. Але побутові моделі не так вже й погані в справі. Їм під силу свердлити дерево, а також кольорові метали. Тому продуктивності таких інструментів цілком вистачить для виконання найпоширеніших завдань.

З чого складається свердлильний верстат

Цей апарат - це складна машина, яка складається з багатьох елементів. Це мотор, робочі органи, передавальний механізм, а також органи управління. Свердлильні верстати працюють завдяки передачі руху через передавальний механізм від мотора до свердла. Спереду на ньому розташовані кнопки, натиснувши на них, можна вмикати і вимикати апарат. Також до апарату, точніше до його основи, кріпиться колона, на якій прикріплено шпиндельна бабка. Її можна переміщати в різні боки.

Як працювати з апаратом

Для кожної роботи потрібна своя особлива швидкість. Адже не наставляючи її, можна пошкодити матеріал. В основному в таких верстатах п'ять швидкостей, що допомагає підлаштуватись для роботи з різними матеріалами. Також перед початком роботи не забувайте про правила безпеки. Обов'язково приберіть все непотрібне з робочого столу, не забутьте добре закріпити заготовку, також ретельно кріпіть свердло, використовуючи при цьому спеціальний ключ. Потім увімкніть інструмент, щоб він трохи попрацював на холостому ходу, так Ви визначите чи все з ним добре. Натискайте на рукоятку плавно, без ривків, якщо ж потрібно зробити дуже глибокий отвір, то не забувайте час від часу охолоджувати свердло.

Також пам'ятайте, що цей апарат займає чимало місця, тому якщо Ви хочете його купити, то потрібно відразу знайти для нього відповідне місце. Це може бути майстерня, гараж або цех. Адже не можна помістити в будинку такий величезний апарат, як свердлильний верстат.

Вибрати модель, виробника, а також зробити замовлення такого апарату можна на нашому сайті. У нас завжди низькі ціни і бездоганний сервіс.