Кошик порожній

Хорошому зварювальнику не обійтися без зварювального інвертора

На вашій роботі потрібно весь час мати справу зі зварюванням? Тоді Вам не обійтися без зварювального інвертора. Це сучасний апарат, який сьогодні витісняє з ринку всі відомі раніше прилади для зварювання. Цей апарат є джерелом живлення зварювальної дуги, його головне завдання – її підпал і горіння. Звичайно, існує ще кілька різновидів приладів, які є джерелами живлення зварювальної дуги, наприклад, трансформатори, випрямлячі та електрогенератори, але найкращим є інвертор. Апарат винайшли ще в XX столітті, але популярним він став тільки через 100 років і ситуація не змінилася й досі. Якщо говорити науковими термінами, то зварювальний інвертор – це трансформатор, який вирівнює напругу мережі з напругою холостого ходу джерела, а також блок силових електричних схем, в основу яких закладені MOSFET або IGBT транзистори і стабілізуючі дроселі для зменшення пульсацій випрямленого струму. 

Принцип роботи інструменту такий: змінний струм йде через випрямляч, потім спеціальний фільтр, що згладжує його, а вже після цього інвертор перетворює струм в змінний, частоти близько 20-50 кГц. А потім і зовсім збільшує силу струму до потрібних 100-200 А. Будова апаратів всіх видів практично не відрізняється. Єдина відмітна риса – вольт-амперна характеристика.

Купити зварювальний інвертор – справа не складна, потрібно лише знати, як вибрати для себе потрібну модель. Раніше такі апарати були дуже габаритними і їх не кожен міг собі дозволити. Але сьогодні все по-іншому. Зварювальні інвертори стали звичним і популярним інструментом.

Яка країна робить кращі апарати?

При покупці ми завжди дивимося на виробника. З розумним виглядом знаходимо на пристрої напис з інформацією про країну, яка виробляє апарати. Але що це говорить? Ми ж не знаємо, хто професіонал на ринку, а хто навпаки має погану славу. Так от, найвідоміші виробники цієї продукції це: американська транснаціональна компанія LincolnElectric, яка випускає продукти для різних видів зварювання, австрійська компанія FroniusInternational і шведська фірма ESAB. Але є одне «але». Якість продукції цих компаній найкраще, але її не кожен собі може дозволити. Тому ми пропонуємо згадати про старих добрих китайських виробників. Не думайте, що китайська продукція завжди поганої якості, дуже часто це не так. Придивіться до характеристик моделей, і Ви зрозумієте, що іноді вони не поступаються відомим світовим лідерам по виробництву товарів для зварювання.

Як вибрати зварювальний інвертор 

На перший погляд, всі апарати однакові. З вигляду вони майже не відрізняються один від одного. Більшість моделей навіть одного кольору. Майже завжди вони жовті або оранжеві. Хіба що у деяких є ручка, яка дозволяє їх легко переносити, а в дорогих моделей навіть буває сенсорна панель, що дає можливість легше і точніше настроювати прилад. Але це тільки здається, що вони однакові. Насправді, є безліч моделей, які відрізняються цілим рядом різних характеристик.

Отже, при виборі якого-небудь товару потрібно спочатку визначитися для чого він потрібен. Вже тоді Ви зможете підібрати ту модель, яка Вас влаштує. З зварювальним інвертором все так само, оскільки від призначення приладу залежить його потужність. Тому якщо Ви не професіонал, то вибирайте для себе простіший інвертор. 

Не забувайте і про характеристики товару. Найголовніші це: 

- діаметр електрода;

- споживча потужність;

- напруга;

- зварювальний струм;

- розміри;

- комплектація;

- додаткові функції.

Щоб Вам було легше підібрати товар для себе, ми розповімо, як розібратися в характеристиках і що означають деякі з них.

Діаметр електрода

Існує чотири основних види діаметрів електроду. Це: 

- 2 мм: найменший електрод і вимагає найменше струму (20-90 А), з ним важко працювати, так як він дуже швидко горить, тому його складно застосовувати. Також для роботи з цим електродом потрібно мати дуже багато терпіння. Але він дуже добре підходить для зварювання тонкого металу, товщиною 1-4 мм;

- 3 (3.2) мм: для такого електрода допустимою є сила струму до 80 А, а для змінного струму може досягати і 140 А, він може впоратися з металом товщиною до 7 мм;

- 4 мм: підійде для грубого металу (до 12 мм), витримує силу струму до 150-180 А;

- 5 мм і більше: це вже варіант для професіоналів, які працюють з дуже важкою роботою і потужними матеріалами, такі електроди працюють з силою струму від 180 А.

Напруга 

В залежності від потужності приладу вони можуть працювати різну тривалість часу від мережі різної напруги. Побутові інвертори, наприклад, працюють від однофазної мережі змінного струму 220 В. Тому апарат можна безперервно використовувати лише невеликий період часу, максимум півгодини. Після цього потрібно вимикати інвертор на такий же час, щоб він не перегрівся. У чому перевага професійних моделей, так це в тому, що вони можуть споживати енергію від трифазної мережі напругою до 380 В, що дозволяє безперервно працювати до 8 годин. 

Інтернет-магазин i-west хоче дати своїм покупцям одну пораду щодо того, як обрати собі інвертор за напругою живлення апарата. Потрібно пам'ятати, що в нашій країні у багатьох містах і селах дуже часто напруга в розетках навіть і близько не має 220 В. Тому, якщо хочете, щоб не згоріли електроди, краще виберіть собі модель з меншою напругою живлення, приблизно від 150 до 250 В.

Споживча потужність 

Показник потужності – це не одна з характеристик, які ми читаємо, але не беремо до уваги. Це дуже важливий показник, за яким можна дізнатися, як довго прилад може працювати без перерви. Для обчислення потужності інвертора є формула, яка обчислюється на підставі даних про цикл роботи і відпочинку інструменту. Потужність інвертора можна дізнатися з упаковки товару або навіть з Інтернету.

Додаткові функції

Мабуть, багато хто чув, але не всі розуміють, що означають такі функції зварювальних інверторів, як:

- «HotStart», погодьтеся, звучить багатообіцяюче, але це всього лише функція, яка запалює електрод перед початком роботи;

- «ArcForce» чимось схожа функція, її суть так само в підвищенні струму, коли електрод застрягає в розплавленому металі;

- «Anti-Stick» навпаки знижує струм, коли електрод вже безповоротно застиг в металі, тоді він охолоджується і його можна спокійно відламати. 

Комплектація

Майже у всіх моделей є в комплекті стандартні пристосування, такі як утримувач маси і електродотримач. Ви запитаєте, для чого вони? Утримувач маси кріпиться на зварювальних кабелях, які відходять від панелі приладу. Він потрібен тільки для того, щоб зафіксуватися на заготовці. Електродотримач – це елемент, який використовується для закріплення електрода і через нього проходить струм. Він дозволяє управляти електродом під час роботи. Хороший електродотримач повинен бути легким і компактним, щоб ним було зручно користуватися, а також він повинен добре проводити зварювальний струм. Також до деяких інверторів в комплект кладуть зварювальні щитки, а іноді і електроди. При виборі апарату зверніть увагу на деталі, які до нього додаються, а також на їх якість. Це може заощадити Ваші гроші, так як не потрібно буде купувати додаткові пристосування для зварювання.

Де купити

Якщо Ви вирішили купити обладнання в магазині, не дивуйтеся, коли побачите дуже високі ціни на апарат, адже сама по собі вартість інверторів висока, плюс ще націнка магазину. Щоб не переплачувати, замовте прилад в Інтернет-магазині i-west. У нас завжди приємні ціни на інвертори. Ви можете обрати апарат з безлічі товарів, що відрізняються за функціями, якістю і виробником. Якщо ще й будете прислуховуватись до наших порад, то точно зробите хорошу покупку. Не піклуйтеся і щодо доставки, адже на цих апаратів вона у нас безкоштовна.


В цій категорії немає товарів.