Кошик порожній

Домкрати гідравлічні підкатні


Як обрати гідравлічний підкатний домкрат

Кожен власник автомобіля знає, як важливо мати в дорозі своєрідну аптечку для своєї машини на випадок несподіваних пригод на дорозі і швидкого їх вирішення. Основним засобом порятунку в дорозі є домкрат - пристрій для підняття автомобілів або вантажів. Часто автомобілі комплектуються домкратом, який відповідає його параметрам. Але це скоріш про сучасні імпортні моделі автомобілів. А в нашій країні частіше купують вживані машини, які навряд чи мають таке пристосування. Тим більше ті домкрати, які Ви купуєте разом з автомобілем не завжди вселяють довіру. Тому можливо навіть краще буде для Вас купити новий і надійний прилад. Також ніхто не застрахований від його втрати або поломки. Рано чи пізно все одно доведеться зіткнутись із вибором цього інструменту.

Види домкратів

Перше, що слід знати, це які ж бувають домкрати:

- гвинтові;

- рейкові;

- ромбічні;

- електричні;

- пневматичні;

- Домкрати гідравлічні.

Ми зупинимося саме на останньому типі цих інструментів, адже вони є одними з найпопулярніших і надійніших моделей.

Переваги гідравлічного підкатного домкрата

Гідравлічний інструмент є прекрасним рішенням для власників важких автомобілів за типом мінівенів, джипів, мікробусів. Вантажопідйомність такого домкрата - до 5 тон, при висоті підйому 40-50 см. З назви зрозуміло, що гідравлічний домкрат працює на спеціальній перекачуваній рідині з одного основного резервуару в інший під поршнем. Його особливістю є те, що він працює в горизонтальному положенні, його можна пересувати завдяки коліщаткам, просто потягнувши за ручку. Адже апарат важить небагато, до декількох десятків кілограм. А моделі інших видів можуть мати вагу в центнер. Також ці домкрати відрізняються дуже низькою висотою підхоплення, що добре для машин з низькою посадкою, як у спортивних автомобілів. Але навіть з низьким підхопленням апарат здатний підняти важкий вантаж на велику висоту. Він дуже мобільний, оскільки легко і швидко встановлюється. А цей чинник дуже важливий при надзвичайних ситуаціях на дорозі або для роботи на СТО.

Як обрати прилад

При покупці гідравлічного домкрата підкатного типу звертайте увагу на його характеристики. Перше - це вантажопідйомність. Як ми вже згадували, такі домкрати можуть піднімати автомобілі вагою до 5 т. Є також моделі і з меншою вантажопідйомністю, тому підбирайте цю характеристику виключно під свій автомобіль і його габарити. Ніколи не перенавантажуйте апарат, адже він не лише може зламатися, Ви ще і ризикуєте своїм здоров'ям.

Друга важлива характеристика - висота підйому. Її вибір також залежить від особливостей автомобіля. Але найчастіше від домкратів потрібно одна і теж висота. Щоб зняти колеса - Вам цілком вистачить показника до 35 см. А ось для ремонту машини цього мало, треба як мінімум 40 см, щоб майстер під автомобілем міг якісно виконувати свою роботу.

При покупці також звертайте увагу на розміри і вагу товару. Адже Вам доведеться увесь час возити його з собою в машині. Якщо Ви купуєте апарат суто для особистого користування, то шукайте варіант покомпактніше. А для майстерень підійдуть вже масивні потужні моделі.

Як користуватися гідравлічним підкатним домкратом

Головне в роботі з домкратом - дотримуватися правил безпеки. Адже якщо Ви збираєтеся підняти декілька тон і ще і залізти під них, то треба бути упевненим, що точно нічого не загрожує. По-перше, перед роботою з цим приладом потрібно впевнитись, що автомобіль стоїть горизонтально на рівній поверхні. Також Ви повинні зафіксувати колеса машини. Для цього існують спеціальні противідкатні упори. Їх можна купити в магазині або зробити самому з дерев'яних брусків. Якщо Ви працюєте в районі передніх коліс, то закріпіть задні і навпаки. Так автомобіль не зрушиться з місця і не злетить з домкрата.

По-друге, пам'ятайте, що цей вид домкратів не призначений для утримання ваги, він тільки піднімає її. Після підйому потрібно вставити страхувальні підставки, які і триматимуть Ваш автомобіль.

Для того, щоб домкрат запрацював, необхідно:

- перевірити чи закручений його клапан;

- уставити його під автомобіль в місці підхоплення;

- за допомогою важіля підніміть вантаж на потрібною висоту;

- встановіть страхувальні підставки і приберіть домкрат.

Ніколи не починайте працювати з автомобілем, якщо не впевнені, що він надійно закріплений. Дотримуючись усіх цих правил безпеки, жодних непередбачуваних проблем з роботою приладу виникнути не повинно.

Поза сумнівом, домкрат дуже корисний і потрібний інструмент для кожного автолюбителя. До його вибору потрібно підійти дуже серйозно і уважно. Якщо для Вас все одно важко зробити його, то звертайтеся до консультантів нашого інтернет-магазину i-west.com.ua. Ви зможете купити гідравлічний домкрат в м. Львів, м. Тернопіль, м. Івано-Франківськ або у будь-кому іншому населеному пункті України. Адже ми з легкістю доставимо товар за Вашою адресою.